юридические услуги

Главная

Стоимость услуг

Контакты

Органы власти

Суды г.Одесса

Образцы исков

Вопрос юристу

Київський районний суд м. Одеси
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3Б

Позивач: Іванова Олена Олегівна
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

Відповідач:Іванов Андрій Олексійович
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

позовна заява

Про стягнення аліментів на утримання непрацездатних батьків

Я, Іванова Олена Олегівна, народилась 16 серпня 1937 року, що підтверджується паспортом громадянина України, виданим Київським РВ УМВС України в Одеській області 1 грудня 2001 року (копія паспорту надана до матеріалів справи). На день подання позову мій вік складає повних сімдесят чотири роки. З 1 квітня 2002 року я є пенсіонером за віком, що підтверджується посвідченням, виданим Управлінням пенсійного фонду Приморського району м. Одеси (копія посвідчення надана до матеріалів справи). Єдиним доходом увесь цей період в мене є пенсія за віком, яка станом на 1 січня 2011 року складала 908 гривень 70 копійок. Це підтверджується довідкою, яка видана Управлінням пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (копія довідки надана до матеріалів справи). На сьогоднішній день я отримую пенсію у розмірі 939 гривень, інших джерел доходу в мене немає. Я є самотньою літньою жінкою, чоловіка або іншої близької людини, яка може допомагати та підтримувати мене матеріально немає. Проживаю одна, в однокімнатній квартирі, за адресою: ( г. Одесса, …… ), що підтверджується довідкою про склад сім'ї та реєстрацію, наданою КП ЖКС «Портофранківський» 24 листопада 2011 року (копія довідки надана до матеріалів справи).

Пенсія, яку я отримую, не забезпечує мені необхідного мінімума проживання – частину я відразу після отримання віддаю на сплату комунальних послуг (в опалювальний сезон ці витрати складають 300 гривень щомісячно (копія квітанції додається)). Сума, яка залишається (близько 630 гривень) є меншою ніж мінімальний прожитковий мінімум і її ледь вистачає на харчування. Побутовими предметами першої необхідності я забезпечити себе не можу. Вимушена просити деяких не дуже близьких знайомих людей допомагати мені одягом, харчами та іншими необхідними речами, позичати гроші, щоб в прямому сенсі слова дожити до наступної пенсії.

Крім цього, я є хворою людиною та нуждаюсь в постійному лікуванні, що потребує чимало коштів. У січні 2010 року мене було госпіталізовано та проведено операцію с коронарним втручанням, пов'язану з лікуванням сердцево-судинної хвороби. Я страждаю на гіпертонічну хворобу третього ступеня, болями в області серця. Щомісяця я витрачаю близько 300 гривень на ліки. На підтвердження цих обставин надаю до позову: 1) виписку із медичної карти стаціонарно хворого; 2) квитанції, які підтверджують придбання і оплату ліків.

Статтею 51 Конституції України встановлено, що «повнолітні діти зобов'язані піклуватись про своїх непрацездатних батьків».

Це положення конкретизоване в Сімейному кодексі України ( далі – СК України) , а саме в статті 202 СК України, згідно якої «повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги».

За таких складних життєвих обставин, знаходячись на межі бідності та не отримавши від дітей ніякої підтримки на прохання про надання допомоги, я вимушена звернутись з цією позовною заявою до свого працездатного сина – Іванова Андрія Олексійовича.

Враховуючи вищевикладені фактичні обставини справи, а саме:

 • мою непрацездатність, скрутне матеріальне становище та необхідність лікування;

 • відсутність інших джерел доходу, крім пенсії;

 • а також з урахуванням юридичних підстав, встановлених в ст. 51 Конституції України та ст. 202 Сімейного кодексу України, вважаю, що в мене є право на отримання аліментів у розмірі 1/5 частки від доходу відповідача щомісячно.

  Згідно п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 1 листопада 2011 року позивачі, які подають позови про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.

  Згідно ст.110 Цивільного процесуального кодексу України позови про стягнення аліментів можуть пред'являтись за зареєстрованим місцем проживання позивача.

  На підставі ст. 51 Конституції України, ст.ст.15, 16 Цивільного кодексу України, ст.ст.202, 205 Сімейного Кодексу України,

  В порядку, передбаченому ст.ст.3,4,10,15,27, 30-31, 57, 119, 120, 122, 208, 209, 213-215, 218 Цивільного процессуального Кодексу України,

  ПРОШУ:

  1. Прийняти позов до розгляду та задовольнити позовні вимоги.

  2. Стягнути з Іванова Андрія Олексійовича, 23 січня 1960 року народження, який проживає за адресою: ( г. Одесса, …. ), аліменти на утримання Кришталь Надії Іванівни, яка проживає за адресою: ( г. Одесса, ... ) в розмірі 1/5 частини зі всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дати подання позову і довічно.

  Додатки:

  1. Копія паспорту.

  2. Посвідчення пенсіонера від 13 січня 2003 року ( копія ).

  3. Довідка про отримання пенсії від 11 березня 2011 року (копія).

  4. Довідка про склад сім'ї та реєстрацію від 24 жовтня 2011 року (копія).

  5. Квітанція про сплату комунальних послуг.

  6. Виписка із медичної карти стаціонарного хворого від 21 січня 2010 року (копія).

  7. Квітанціі про придбання ліків (копії).

  8. Свідоцтво про народження Іванова А.О.

  9. Квітанція про отримання пенсії від 15.11.2011 (копія).