юридические услуги

Главная

Стоимость услуг

Контакты

Органы власти

Суды г.Одесса

Образцы исков

Київський районний суд м. Одеси
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3Б

Позивач: Іванова Олена Олегівна
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

Відповідач:Іванов Андрій Олексійович
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

позовна заява

Про стягнення аліментів на утримання непрацездатних батьків

Я, Іванова Олена Олегівна, народилась 16 серпня 1937 року, що підтверджується паспортом громадянина України, виданим Київським РВ УМВС України в Одеській області 1 грудня 2001 року (копія паспорту надана до матеріалів справи). На день подання позову мій вік складає повних сімдесят чотири роки. З 1 квітня 2002 року я є пенсіонером за віком, що підтверджується посвідченням, виданим Управлінням пенсійного фонду Приморського району м. Одеси (копія посвідчення надана до матеріалів справи). Єдиним доходом увесь цей період в мене є пенсія за віком, яка станом на 1 січня 2011 року складала 908 гривень 70 копійок. Це підтверджується довідкою, яка видана Управлінням пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (копія довідки надана до матеріалів справи). На сьогоднішній день я отримую пенсію у розмірі 939 гривень, інших джерел доходу в мене немає. Я є самотньою літньою жінкою, чоловіка або іншої близької людини, яка може допомагати та підтримувати мене матеріально немає. Проживаю одна, в однокімнатній квартирі, за адресою: ( г. Одесса, …… ), що підтверджується довідкою про склад сім'ї та реєстрацію, наданою КП ЖКС «Портофранківський» 24 листопада 2011 року (копія довідки надана до матеріалів справи).

Пенсія, яку я отримую, не забезпечує мені необхідного мінімума проживання – частину я відразу після отримання віддаю на сплату комунальних послуг (в опалювальний сезон ці витрати складають 300 гривень щомісячно (копія квітанції додається)). Сума, яка залишається (близько 630 гривень) є меншою ніж мінімальний прожитковий мінімум і її ледь вистачає на харчування. Побутовими предметами першої необхідності я забезпечити себе не можу. Вимушена просити деяких не дуже близьких знайомих людей допомагати мені одягом, харчами та іншими необхідними речами, позичати гроші, щоб в прямому сенсі слова дожити до наступної пенсії.

Крім цього, я є хворою людиною та нуждаюсь в постійному лікуванні, що потребує чимало коштів. У січні 2010 року мене було госпіталізовано та проведено операцію с коронарним втручанням, пов'язану з лікуванням сердцево-судинної хвороби. Я страждаю на гіпертонічну хворобу третього ступеня, болями в області серця. Щомісяця я витрачаю близько 300 гривень на ліки. На підтвердження цих обставин надаю до позову: 1) виписку із медичної карти стаціонарно хворого; 2) квитанції, які підтверджують придбання і оплату ліків.

Статтею 51 Конституції України встановлено, що «повнолітні діти зобов'язані піклуватись про своїх непрацездатних батьків».

Це положення конкретизоване в Сімейному кодексі України ( далі – СК України) , а саме в статті 202 СК України, згідно якої «повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги».

За таких складних життєвих обставин, знаходячись на межі бідності та не отримавши від дітей ніякої підтримки на прохання про надання допомоги, я вимушена звернутись з цією позовною заявою до свого працездатного сина – Іванова Андрія Олексійовича.

Враховуючи вищевикладені фактичні обставини справи, а саме: