юридические услуги

Главная

Стоимость услуг

Контакты

Органы власти

Суды г.Одесса

Образцы исков

Київський районний суд м. Одеси
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3Б

Позивач: Іванова Олена Олегівна
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

Відповідач:Іванов Андрій Олексійович
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...

позовна заява

Про стягнення додаткових витрат на дитину

З 1 травня 1991 року я, Іванова Олена Олегівна і Іванов Андрій Олексійович (далі – Відповідач) перебували у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано за рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 25 лютого 2005 року (копія рішення суду та свідоцтва про розірвання шлюбу додаються). Від шлюбу маємо неповнолітню дитину, Іванова Максима Андрійовича, 22 жовтня 1996 року народження (копія свідоцтва про народження та копія паспорта додаються).

Наш син з дня розлучення і по сьогоднішній день проживає зі мною та знаходиться на моєму утриманні. З 2007 року ми разом мешкаємо за адресою ( г. Одесса, …. ), що підтверджується Довідкою з місця проживання про склад сім'ї та прописку (копія надана до матеріалів справи).

Ст. 51 Конституції України, якій кореспондує ч.1 ст.180 СК України, встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. У відповідності зі ст. 141 СК України мати та батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, а «розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини».

Іванов М. А. навчається в загальноосвітній школі №46 в м. Одесі. Помітивши його захоплення і певні здібності у сфері інформаційних технологій, з метою подальшого розвитку, мною було запропоновано пройти ним конкурс на навчання в «Комп'ютерній школі» з метою отримання кваліфікованих знань в сфері комп’ютерних технологій. За результатами конкурсного відбору його було обрано та мною було укладено угоду на надання послуг на навчання виконавцем в особі ______ за Договором № ____ від ____ (далі – Договір). Копія Договору додається.

Статтею 185 СК України встановлений обов'язок батька брати участь у додаткових витратах на дитину, викликаних розвитком її здібностей в певній сфері.

Згідно Додатку № 2 Договору оплата за семестр складає 2000 грн. На сьогоднішній день наш син навчається другий рік, фактично мною було внесено оплату за чотири семестри, що разом складає 8 000 гривень.

У відповідності з ч.2 ст.185 СК України «додаткові витрати можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно». У відповідності з п.18 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» у випадках стягнення додаткових витрат мова йде про фактично зазнані або передбачувані витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі.

На день подання позову фактично зазнані витрати на дитину, Кабанчук Д.Є., складають 8 000 гривень, передбачуваними витратами на підставі Договору є сума 4 000 гривень.

Разом ця сума складає 12 000 грн.

На підставі ст. 51 Конституції України, ст.ст.141, 180, 185 Сімейного Кодексу України, ППВСУ № 3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»;

В порядку, передбаченому ст.ст.3,4,10,15,27, 30-31, 57, 109, 119, 120, 122, 208, 209, 213-215, 218 Цивільного процесуального Кодексу України,

ПРОШУ:

 1. Прийняти позов до розгляду та задовольнити позовні вимоги.

 2. Стягнути з Іванова Андрія Олексійовича, який проживає за адресою: ( г. Одесса, …), на користь Іванової Олени Олегівни, яка проживає за адресою: ( г. Одесса, ... ), додаткові витрати на сина Іванова Максима Андрійовича у розмірі дванадцять тисяч гривень.

Додатки:

 1. Квітанція про сплату судового збору.

 2. Рішення суду про розірвання шлюбу.

 3. Свідоцтво про народження.

 4. Копія паспорта.

 5. Довідка з місця проживання про склад сім'ї та прописку.

 6. Договір № _______ від ____ з додатками.

 7. Квітанції про сплату за навчання.

 8. Свідоцтво про народження Іванова А.О.

 9. Довідка про навчання у загальній школі від _____.

  Дата ___________________

  Підпис __________________