юридические услуги

Главная

Стоимость услуг

Контакты

Органы власти

Суды г.Одесса

Образцы исков

Київський районний суд м. Одеси
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3Б

Позивач: Іванова Олена Олегівна
Місце проживання: ( г. Одесса ... )
Засіб зв'язку: ...


Заява

Про встановлення факту батьківства померлої особи

Я, Іванова Олена Олегівна, познайомилась з Петровим Іваном Ігоровичем у 2007 році. У нас зав'язалися близькі стосунки і наприкінці 2007 року він переїхав до місця мого проживання та ми проживали однією сім'єю за адресою: м.Одеса,_________________ без реєстрації шлюбу. Довідки про проживання та реєстрацію мене за вказаною адресою та про підтвердження факту постійного проживання Петрова І.І. за вказаною адресою зі мною додаються.

27 січня 2009 року народилася дитина, Іванов Максим Іванович, рідним батьком якого є Петров І.І., який не був зазначений в книзі реєстрації народжень та в Свідоцтві про народження як батько дитини. Петров І.І. за життя визнавав себе батьком , утримував мене з дитиною та наполягав на внесенні в Свідоцтво про народження в якості батька дитини саме його, але, нажаль, за його життя зробити всі дії щодо зміни відомостей про батька в актовому запису про народження Петрова І.І. нам не вдалося (деякий час не було документів про особу, 3 місяці в 2011 році він перебував під арештом та інші життєві обставини завадили нам ретельно зайнятись цим питанням).

Нажаль, 25 вересня 2012 року Петров І.І. у віці 31 рік раптово помер внаслідок травм ( він був збитий на пішохідному переході транспортним засобом ), що підтверджується Свідоцтвом про смерть від 27 вересня 2012 року, а також лікарським Свідоцтвом про смерть від 27.09.2012 та довідкою про причину смерті від 25.09.2012.

У відповідності зі ст.130 Сімейного кодексу України (далі - СК України) у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір'ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч.1 ст.135 СК України. Згідно п.15 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 «Про судову практику у справах, що мають юридичне значення» заяви про встановлення фактів батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини і можуть бути подані матір'ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття.

Згідно пп.5 ч.2 ст.234 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Зокрема, згідно п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. У відповідності з ч.2 п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір'ю дитини факт батьківства може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні.

Заяви фізичних осіб можуть бути розглянуті в окремому провадженні, якщо з заяви не випливає спору про право. Спір у вказаних спадкових відносинах відсутній, оскільки у Петрова І.І. не було інших родичів, крім дитини Іванова І.І., та інших близьких осіб. Заповіту він не залишав, оскільки смерть наступила раптово, в молодому віці. На день смерті Петров І.І. був зареєстрований за адресою:_________________.

ПРОШУ:

  1. 1. Встановити факт, що Петров Іван Ігорович, який помер 25 вересня 2012 року, є рідним батьком неповнолітнього Іванова Максима Івановича, 27 січня 2009 року народження.